Group

Public·233 members

(FOTBAL!) Dinamo București vs U Cluj în direct 11 decembrie 2023

acum 1 oră — Dinamo București vs U Cluj în direct 2022 11/12/2023 Sportul viu acum 14 ore — Dinamo București vs Universitatea Cluj în direct 2022 ...

Dinamo București vs U Cluj în direct 2022 11/12 - SV OG Kehl acum 13 ore — Dinamo București vs U Cluj în direct 2022 11/12/2023 Transmitere live 03.12. V. Rapid București. 'U' Cluj. 2. 3. 27.11. V. Prima partidă a avut loc pe 19 septembrie 1948, U Cluj - Dinamo 1-1. Pe banca Universităţii a stat Ştefan Cârjan, demis cu câteva zile înaintea meciului, dar repus în funcţie după ce jucătorii au intrat în grevă, un gest de mare curaj la acea vreme. Golurile au fost marcate de Justin Zehan, respectiv Carol Bartha. Abia în al patrulea duel s-a înregistrat întâia victorie: 4 noiembrie 1951, Ştiinţa - Dinamo 1-2. Pe 25 octombrie 1953, prima victorie izbutită de clujeni, Ştiinţa - Dinamo 4-2. Ardelenii erau antrenaţi de Ştefan Kovacs, cel care tocmai îşi începuse cariera de antrenor. De partea cealaltă, un alt „titan", Angelo Niculescu. Dinamo București vs Universitatea Cluj H2H - Rezultate fotbal Dinamo București x Universitatea Cluj H2H • 09.12.2023 ≡ fscore.ro. După trei etape cu adversari de play-off, fără punct în clasament, dar cu un joc în creștere, dinamoviștii și-au spus că e timpul pentru un rezultat pozitiv cu U Cluj. O formație considerată mult mai la accesibilă decât au fost Universitatea Craiova, FCSB și Sepsi, deși nu puțini erau cei care înaintea partidei creditau "Șepcile roșii" cu prima șansă. Dinamo, determinată din start "Câinii" au intrat foarte determinați în arena din Mediaș, animată de cei 6. 800 de spectatori. Din primele minute s-a văzut că Dinamo de acum arată mult mai bine decât versiunea cu Torje și alte vedete pe care U Cluj, sensibil mai subțire decât azi, avea să o retrogradeze în Liga 2. Spre deosebire de celelalte meciuri, alb-roșiii n-au mai luat gol la prima minge trimisă de adversar pe poartă. În minutul 5, Golubovic a închis perfect unghiul și i-a blocat "scărița" fostului dinamovist D. Popa, lansat în careu de Chipciu, cu o pasă isteață. Politic a marcat primul gol pentru Dinamo Scăpați cu fața curată, elevii lui Burcă au combinat mai mult, profitând oarecum și de atitudinea prudentă a gazdelor. La prima intrare periculoasă în careul lui U Cluj, De Moura a tras primul avertisment că Dinamo vrea totul de la acest meci. Bani, 10. Iglesias, 30. N. Roșu, 17. Politic - 9. ȚîrăRezerve: 91. Dujmovic, 4. Bena, 7. Gregorio, 18. Borcea, 19. Abdallah, 23. Patriche, 31. Amzăr, 5. Ilic, 29. irimiaAntrenor: Ovidiu Burcă Stadion: Gaz Metan, Mediaș Arbitru: Ovidiu Hațegan / Asistenți: Mircea Grigoriu și Sebastian Gheorghe Arbitru VAR: Radu Petrescu / Arbitru AVAR: Mircea Ardelean UPDATE ora 21:20. Toți fanii cântă la unison Cei aproximativ 5. 000 de fani prezenți la meci au creat o atmosferă superbă și au cântat la unison înainte de startul meciului. Popa 51 / Politic 15VIDEO cu cele mai importante faze6. 800 de fani sunt la meci, număr oficialAlex Chipciu a ratat o ocazie uriașă în minutul 11. L-a driblat pe Grigore și a rămas singur cu Golubovic, însă a trimis pe lângă poartă. Doar 4 minute mai târziu, Politic a scăpat singur cu Gorcea, l-a driblat pe portarul lui U Cluj și a marcat primul gol pentru Dinamo7-4 a fost raportul șuturilor în prima repriză, în favoare lui U ClujArdelenii au egalat în minutul 51, prin Daniel Popa. El i-a luat fața lui Gabriel De Moura la o centrare din stânga și l-a învins pe Golubovic cu o lovitură de cap plasată U Cluj - Dinamo, echipe de start: U Cluj: 33. Gorcea - 88. Dimitrov, 6. Miron, 3. Al. Mitrea, 5. Digi Sport - stiri din sport, meciuri live - Spectacolul campionilor! acum 2 ore — FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC U CRAIOVA, CUPA ROMANIEI BETANO (26.09.2023 FOTBAL: Dinamo – Universitatea Cluj, 20:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1. FOTBAL ... În minutul 67, i-a introdus pe Abdullah și pe Gregorio, în locul lui Țîră, respectiv Iglesias. Dinamo n-a mai contat însă în ofensivă, s-a apărat eroic și a smuls în final primul punct în Superliga. S-a terminat 1-1, la fel ca prima partidă din istoria confruntărilor directe, care a avut loc pe 19 septembrie 1948, cu U Cluj gazdă. Clasamentul din SuperLiga FINAL. U Cluj - Dinamo 1-1 Click AICI pentru statisticiA marcat: D. Dinamo București vs U Cluj în direct online 11 decembrie 202 acum 1 oră — Dinamo București vs U Cluj în direct online 11 decembrie 2023 Rezumate meciuri Liga 2, divizia secunda are nume de legenda in componente: ... U Cluj - Dinamo 1-1, etapa #4 din Superligă. Primul punct al 5 aug. 2023 — direct”. Dincolo, la U Cluj, Toni Petrea a păstrat echipa care a dinamo bucuresti u cluj toni petrea ovidiu burca. Top Story. Două dintre cele 3 înfrângeri cu 0-8 în Superligă au fost suferite de clujeni în duelurile cu Dinamo (1956, 1998), acesta fiind cel mai sever scor negativ înregistrat de „şepcile roşii" în campionat. Ultimul succes pe prima scenă din contul ardelenilor din postura de vizitatori: 27 august 2010, Dinamo - Universitatea Cluj 3-4. Cea mai recentă dispută în Superliga României: 5 august 2023, Universitatea Cluj-Dinamo 1-1 (Daniel Popa / Dennis Politic). Mediile de vârstă: Dinamo - 25 ani şi 8 luni. Universitatea Cluj - 25 ani şi 6 luni. Vătăjelu - 94. Bic, 16. I. Filip, 10. Nistor - 19. D. Popa, 7. Stoica, 27. ChipciuRezerve: 23. Iliev, 26, Oancea, 17. Pițian, 93. Călugăr, 18. Perianu, 97. Hofman, 11. Tescan, 8. Calcan, 59. Popadiuc. Antrenor: Anton Petrea Dinamo: 1. Golubovici - 98. C. Costin, 24. Giafer, 27. R. Grigore, 2. De Moura - 8. Larrucea - 22. (PE NET!) Dinamo București vs Universitatea Cluj în direct l acum 42 de minute — (PE NET!) Dinamo București vs Universitatea Cluj în direct live 11/12/2023 acum 13 ore — Dinamo București FC Universitatea Cluj. Dinamo vs U Cluj - Situaţie disperată pentru „câinii roşii” acum 9 ore — Bucureşti, şi va fi transmis în direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 şi Prima Sport 1. Minge de fotbalFoto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro.